+38 (067) 945-74-50, (050) 704-61-48

Блог

Як з нуля створити та просунути бренд в соцмережах. Частина 3
жовт. 23
Vira Pustovit

Як з нуля створити та просунути бренд в соцмережах. Частина 3

ППропонуємо вашій увазі переклад статті Ніла Пателя «How to Create a Social Media Branding Strategy From Scratch»

 

4. Створіть контент календар і регулярно публікуйте пости

Ви створюєте акаунт. Ви детально заповнюєте всі дані аккаунта. Тоді кидаєте заклик «Ласкаво просимо на мою сторінку у Facebook, це моя перша новина» і запрошуєте кілька своїх друзів і послідовників з інших соцмереж вподобати вашу сторінку… А потім зникаєте на місяць.

Так трапляється з багатьма компаніями, які розпочинають свій шлях у соцмережах. Але якщо ви хочете отримати хороші результати від маркетингової компанії в соціальних мережах і збудувати тривалі зв’язки зі своєю аудиторією, необхідно регулярно розміщувати новий матеріал. Інакше ви загубитеся в інформаційному шумі стрічки обраної соцмережі.

Іншими словами, успіх маркетингу в соцмережах (SMM) залежить від послідовної роботи та захоплюючого контенту. Щоб не збитися з курсу, створіть календар контенту і зробіть пріоритетом своєї медіа стратегії регулярне розміщення постів.

Якщо ви задокументуєте свою стратегію, то отримаєте загальну картину того, що ви постите. Таким чином можна буде розбавити інформаційні пости та навчальні пости, які несуть цінність читачам, рекламними постами. Ви також можете запланувати наперед розміщення постів і зекономити власний час.

Ось зразок календаря для соцмереж від популярного українського сервісу PromoRepublic. (Зверніть увагу! Автор статті демонструє англомовні версії, ми ж показуємо вам українську редакцію SMM календаря). Ви можете використати його для планування та попереднього розміщення контенту.

Як часто можна постити у соцмережах, не перевантажуючи своїх читачів одночасно залишаючись актуальними для своєї цільової аудиторії?

Якщо ви публікуєте справді корисний контент, то вам може «зійти з рук» і дещо вища за середню частота. Але все насправді залежить від галузі і вашої цільової аудиторії. Вам слід буде провести попереднє тестування, щоб знайти оптимальну частоту публікації для розробки власної стратегії.

Ось простий графік, яким можна скористатися для початку:
Facebook: кілька постів на день.
Twitter: три публікації в день (якщо у вас є ресурси для цього, то можна надсилати і 5+ твітів на день).
Instagram: один пост в день.
LinkedIn: один пост в день – по робочих днях.

Пам’ятайте, що в соцмережах дуже важливо бути в тренді – це означає оновлення в реальному часі. Хоча це і звучить дивно, але плануючи наперед і практикуючись, ви маєте більше шансів вдало зреагувати на ситуацію у відповідний момент.

Своєчасний і дуже популярний твіт від Oreo «Замочувати печиво можна і в темряві», виставлений під час Супер Кубка, трансформував образ їхнього бренду! Та чи знали ви, що цей твіт готувався майже 18 місяців?

Компанія виділила окрему кімнату для нарад і окрему команду для взаємодії з послідовниками у соцмережах В РЕАЛЬНОМУ ЧАСІ!

Створення календаря допоможе вам скоординувати свої зусилля і спрямувати необхідні ресурси на власні майданчики в соцмережах. Після того залишиться лише наповнити свою медіа-стратегію креативністю.

5. Подбайте про тактичні аспекти

До цього моменту ми в основному обговорювали стратегічні рішення вищого рівня щодо соцмереж. Тепер давайте поговоримо про ключові моменти, які визначають особливості вашого маркетингу в соціальних мережах.

А. Визначте та опишіть свою цільову аудиторію

Якщо ваша цільова аудиторія – це зовсім різні люди у різних соцмережах, то вам треба буде створити та описати різні категорії споживачів. І ваші публікації в соцмережах мають бути цікавими кожному сегменту вашої аудиторії. Для ясності можна описати в окремому документі характерні риси кожного сегменту (створити так званий «персонаж»), це допоможе у підготовці окремих постів і для розробки загальної стратегії для соцмереж.

Якщо вам потрібна допомога з визначенням цільової аудиторії, зверніться до першого розділу цієї статті про створення стратегії для соцмереж.

Б. Оберіть інструменти і зберіть команду з маркетингу у соцмережах

Маркетинг у соцмережах – це не завжди справа для одного, особливо якщо ви велика компанія і працюєте з багатьма соціальними мережами. Я вже поділився з вами зразком контент-календаря. Але виберіть також інструменти, які ви будете використовувати, щоб постити оновлення у соцмережах і спілкуватися з іншими учасниками команди.

Рекомендую вам спростити собі життя. Ви можете використовувати Buffer, щоб планувати одночасне оновлення в основних соцмережах (кроспостінг). Для створення оновлень можна використовувати таблиці в Excel. Регулярно зустрічайтесь з учасниками команди.

Якщо ви шукаєте більш професійне рішення, можете спробувати CoSchedule.

Також пропишіть весь процес і визначте учасників команди, які будуть:
- обирати теми та готувати пости
- ставити їх на чергу в графіку
- відповідати на коментарі під вашими постами і взаємодіяти із аудиторією від імені вашого бренду.

В. Як ви будете працювати з критикою?

У вас може бути розроблена вдала стратегія для соцмереж, ви можете ідеально справлятися з послідовністю та автентичністю, ви можете ефективно взаємодіяти зі своєю цільовою аудиторією – і потім вас виб’є з колії критика.

Лише у США кожного дня з’являється 2,1 млн негативних згадок про бренди в соцмережах. Що ви зробите, якщо/коли розсерджений клієнт напише негативний пост про ваш бренд?

Неправильна реакція на критику може привести до суперечки, яка цілковито знищить імідж вашого бренду і зведе нанівець ваші зусилля з медіа-маркетингу. Тож хто буде відповідати на негативні коментарі про ваш бренд? Визначення цього наперед дозволить вам опрацювати разом з командою наймудріший шлях до вирішення. Часом має сенс промовчати у відповідь на критику, щоб не призвести до ескалації даної проблеми. (Іншими словами, не годуйте звіра, а точніше троля).

ВИСНОВКИ:

Маркетинг у соцмережах – це чудовий спосіб заявити про свій бренд. В соцмережах присутні мільйони користувачів із вашої цільової аудиторії – люди, які проводять час там кожного дня і з задоволенням відкривають для себе нові бренди. Просунувши свій особистий бренд в соціальних мережах, я зміг вивести деякі нові компанії до шестизначних сум за чотири місяці.

Для створення свого бренду вам доведеться докласти величезних зусиль у соцмережах і залишитися послідовними. Але плоди будуть того варті. Тож вперед – використовуйте стратегії для соцмереж, якими я з вами поділився у цій статті.

Ми б хотіли почути про ваш досвід у створенні бренду за допомогою соцмереж. Поділіться ним у коментарях.

Джерело: https://neilpatel.com/blog/how-to-create-a-social-media-branding-strategy-from-scratch/.

Следите за нами!
FB
G+

Vira Pustovit
About the Author:

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


 
Верх
Низ