+38 (067) 945-74-50, (050) 704-61-48

Блог

Як розкрутити сторінку в соціальних мережах
лип. 14
Vira Pustovit

Як розкрутити сторінку в соціальних мережах

ССоціальні мережі стали невідємною частиною життя сучасної людини. Тільки уявіть: нещодавно кількість зареєстрованих користувачів мережі фейсбук досягло нечуваної позначки – два мільярди!

«Наша місія в тому, щоб зробити світ більш відкритим і товариським. Ми реалізуємо її, наділяючи людей владою ділитися чим завгодно і спілкуватися з ким завгодно, незалежно від того, де вони знаходяться.»Цитата з виступу Марка Цукерберга на TC Disrupt в 2012 році.

Дехто знаходить в стрічці улюбленої соцмережі корисну інформацію та однодумців, дехто просто гає час на розваги. А найбільш кмітливі користувачі займаються розкруткою власного бренду.


Соціальні мережі стали невідємною частиною нашого життя

Інстаграм, Фейсбук та ВКонтакте мають свій вбудований алгоритм показу публікацій. Якість вашого поста «оцінюється» за кількістю отриманих лайків та коментарів. Найбільш популярні записи показуються у стрічці новин великої кількості людей. Тому основним завданням просування бренду або товара в соцмережах є збільшення кількості зацікавлених у вашому контенті читачів. Як бренди використовують соціальні мережі на власну користь, можна прочитати тут.

Розглянемо детально 6 способів, які дають фідбек вашим публікаціям у вигляді лайків, емоджі та активної переписки в коментарях.

1. Вивчайте цільову аудиторію

Ще на етапі складання контент-плану потрібно ретельно проаналізувати інтереси ваших читачів. Тут вам стане в пригоді будь яка інформація: якій літературі, музиці, новинам вони надають перевагу? Які події відвідують? В соціальних мережах люди викладають багато інформації про свої вподобання, тому ваш аналіз не буде «гаданням на кавовій гущі».

Складіть список анти-інтересів – подумайте над тим, який контент буде викликати реакцію ігнорування, або навіть дратуватиме читачів так сильно, що викличе бажання відписатись від новин.

Складіть уявний портрет свого читача – вік, стать, місце проживання, і як часто коли він заходить на свою сторінку, яким пристроєм користується, яка в нього лексика. Це все стане вам в подальшому в пригоді при підготовці матеріалів та налаштуванні рекламних оголошень.

2. Регулярно аналізуйте та коригуйте свій контент-план

Для цього потрібно слідкувати за реакцією аудиторії на той чи інший пост – так ви з часом зрозумієте, які теми викликають бурхливі дискусії, якого типу жарти найчастіше репостять до себе на сторінку і т.д.


Аналіз статистики – чудовий інструмент для корегування контент- плану

Якщо ви розгубились і не маєте ідей, про що писати – зазирніть на сторінки ваших конкурентів. Не «крадіть» пости, а проаналізуйте отриману інформацію, використайте її для власного натхнення. Не потрібно раз за разом публікувати те, що на вашу думку, є корисним та цікавим, але ніколи не викликає ентузіазму серед читачів. Експериментуйте, пробуйте щось нове.

Як генерувати якісний цікавий контент читайте в статті.

3. Визначте, які саме соціальні мережі найбільше підійдуть для вашого бізнесу

Кожна соцмережа має свою специфіку: аудиторію користувачів, функціонал сайту і т.д. В Інтернеті ви знайдете багато досліджень, об’єктом яких став той чи інший популярний ресурс.

Для прикладу: Вконтакте сьогодні – це найбільш популярна соціальна мережа в Росії, серед її чисельних юзерів – молода активна аудиторія.

Користувачі Facebook – це дуже «якісна» аудиторія, з високим рівнем платоспроможності, вони часто використовують інтернет-магазини для здійснення покупок.

60% користувачів, які побачили певну рекламу на Youtube, продовжують комунікацію з брендом.

Instagram – мережа візуалів, які активно діляться власними фото та не пошкожують лайків для вашого продукту. Переважно це жінки, віком від 16 до 45 років. Користувачі Інстаграму мабуть, найбільш лояльні по відношенню до брендових акаунтів. Вони не тільки підписуються на цікаві їм компанії, але і не шкодують лайків і коментарів на пости, що припали їм до душі.

«Якщо тобі дарують подарунок, а ти його не фотографуєш для Інстаграм, то це взагалі не рахується. Немає в тебе жодного подарунка!»(С) Цитата. Автор невідомий.

4. Корисність – наше кредо!

Розумні люди знаходять необхідну інформацію, звертаючись до експертів своєї справи – їх досвід та авторитет приваблюють та викликають довіру. Тому секрет шалено популярних тематичних блогів надзвичайно простий: професіонали просто діляться своїми знаннями за допомогою текстів, відео, чат-конференцій та іншого.

Ваше завдання – зробити контент максимально корисним, навіть, якщо це буде лайфхак, книжковий огляд або чекліст. Користувачі соцмереж шукають тут не лише розваги, це підтверджує досить висока популярність освітніх ресурсів.


Зробіть контент максимально корисним – тоді їм залюбки будуть ділитися

5. Хочете отримати відповідь? Задайте питання!

Ще один простий, але ефективний спосіб. Якщо пост вичерпно розкриває тему і користувачам немає що додати – навіщо писати коментарі? Тому в кінці тексту чи відео блогери часто додають проблемне запитання – з метою залучення читачів до активного обговорення. Найпростіше це зробити, якщо тема є злободенною та неоднозначною. Проблемне питання повинне заставляти замислитись, по-іншому подивитись на зрозумілі здавалось би речі.

Можна попросити в аудиторії поради, давши зрозуміти, наскільки це важливо для вас. Всім подобається давати поради, особливо, якщо про це просить експерт у своїй справі.

Ще як варіант – влаштуйте опитування, наприклад: хто з користувачів любить читати класичні твори, а хто – фантастику? Кому подобається та чи інша порода собак, марка годинників, спосіб відпочинку? Задавайте питання, які прямо чи опосередковано пов’язані зі специфікою вашого бізнесу і які можна використати для аналізу цільової аудиторії.

6. Провокація

Не бійтесь «відкритись» публіці, щирість в Інтернеті може приваблювати, а псевдо оптимістичний контент – викликати недовіру та роздратування. Розкажіть про те, що вас бісить, ображає, а що – заставляє розчулитись чи зрадіти. Якщо читач бачить, що ваші емоції справжні, він сприйматиме вас як живу людину, а не рекламного бота, який думає тільки про те, як виманити в нього гроші. Тому не здавайтесь живим, а будьте живим!

Обирайте теми, в яких присутня амбівалентність, де немає чіткого поділу на біле і чорне. Найкраще, якщо пост буде написаний «на злобу дня», тобто пов’язаний з конкретними сьогоднішніми новинами та моральними дилемами.

Як варіант – напишіть про щось безглузде та незручне. Реакція обурення – це теж реакція, і вона найчастіше викликає шквал коментарів та репостів.


Напишіть про щось безглузде та незручне - це викликає шквал переглядів та коментарів

7. Homo ludens (лат. «людина, що грається»)

Так називається книга відомого культуролога Й. Хейзінги, який був переконаний, що вся людська культура народжується з гри і сама має ігровий характер. Тому немає нічого дивного в тому, що дорослі люди ведуть себе деколи, як діти – в пориві ентузіазму беруть участь в різноманітних конкурсах, розгадують головоломки. Інтерактивні ігри викликають інтерес публіки, простий пост на тему «закінчіть фразу…» або «розгадайте загадку» може мати неабиякий успіх.

Конкурси також можуть викликати дитячий захват. Це можуть бути як серйозні складні у виконанні марафони, так і простенькі рандомні розіграші. Цей спосіб активно використовується smm- спеціалістами, найчастіше умовами участі є репост, відмічання в коментарях декількох своїх друзів – тобто все, що збільшує кількість переглядів публікації.

8. Різноманіття

Пам’ятаєте, ми говорили про корисність контенту? Корисність – категорія суб’єктивна: в той чи інший час, для тої чи іншої людини корисною може бути різна інформація. Тому потрібно максимально урізноманітнити пости. Можете розділити їх на категорії і чергувати:
- Практичний контент: інструкції по експлуатації, адреси/телефони/сайти куди треба звертатись, інформація про акції та розпродажі, FAQ, рецепти та ін.
- Інформаційний контент: огляди товарів та послуг, поради фахівців, історія виникнення певного товару чи послуги і т.д.
- Розважальний контент: опитування, конкурси, меми, цитати, анекдоти. Буде краще, якщо в них буде прив’язка до основної тематики групи.


Гарний жарт або грамотне використання мему можуть зробити ваш пост «вірусним»

9. Регулярність

В залежності від обраної соціальної мережі та специфіки продукту потрібно публікувати 1-3 постів на день. Так користувач буде розуміти, що сторінка «живе» і від неї не потрібно відписуватись. Він повинен бути впевнений, що і завтра, і післязавтра тут може з’явитись корисна для нього інформація.

Регулярність поступово збільшуватиме кількість ваших підписників та коментаторів.

10. Ведіть статистику

Вона підкаже, чи рухаєтесь ви у правильному керунку, чи пора змінювати стратегію. Постійно спостерігайте за тим, скільки людей доєдналося до групи, скільки відписалось, скільки поставлено лайків, зроблено репостів, написано коментарів – за певний проміжок часу. Якщо кількість підписників зростає, але зменшилась кількість лайків та репостів – це значить, що контент не викликає у користувачів потрібної реакції і необхідно терміново корегувати контент-план.

Сьогодні в Інтернеті існує безліч інструментів для глибинного аналізу соціальних медіа, вашим завданням буде – проаналізувати та використати собі на користь отримані статистичні дані.

ВИСНОВОК:
Самостійне просування компанії у соцмережах завжди здійснюється шляхом спроб і помилок. Для того, аби не вигадувати в сотий раз велосипед, радимо звернутись до smm-спеціалістів і ви побачите швидкий та ефективний результат.

Якщо ви прийняли рішення скористатися допомогою досвідченого SMM-менеджера - студія Perfect City допоможе створити сторінку, розробити контент-план, налаштувати показ реклами.

 

Телефонуйте або надсилайте повідомлення:
+38 (067) 945-74-50
+38 (050) 551-50-23
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Viber/WhatsApp: 0679457450

Следите за нами!
FB
G+

Vira Pustovit
About the Author:

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


 
Верх
Низ