+38 (067) 945-74-50, (050) 704-61-48

Блог

Як писати для В2В тексти, які збільшать ваш коефіцієнт конверсії
груд. 06
Vira Pustovit

Як писати для В2В тексти, які збільшать ваш коефіцієнт конверсії

ККопірайтинг для В2В – це зовсім інша справа, ніж копірайтинг для В2С, разом з тим багато принципів збігається. Якщо ви пишете, щоб зацікавити інші підприємства, тоді вам варто задуматися над цілісною стратегією контент-маркетингу, яка приведе бізнес до вас. Якщо ви хочете покращити свій ROI, ось 10 порад, з чого почати.

 

Десять корисних порад, як писати тексти для бізнесу, щоб збільшити коефіцієнт конверсії свого веб-сайту, від Бренди Берґ *

 

1. Перегляньте свою аналітику

Ще на етапі складання контент-плану потрібно ретельно проаналізувати інтереси ваших читачів. Тут вам стане в пригоді будь яка інформація: якій літературі, музиці, новинам вони надають перевагу? Які події відвідують? В соціальних мережах люди викладають багато інформації про свої вподобання, тому ваш аналіз не буде «гаданням на кавовій гущі».

Складіть список анти-інтересів – подумайте над тим, який контент буде викликати реакцію ігнорування, або навіть дратуватиме читачів так сильно, що викличе бажання відписатись від новин.

Складіть уявний портрет свого читача – вік, стать, місце проживання, і як часто коли він заходить на свою сторінку, яким пристроєм користується, яка в нього лексика. Це все стане вам в подальшому в пригоді при підготовці матеріалів та налаштуванні рекламних оголошень.

2. Уникайте прямої реклами

Колись давно пряма реклама може й працювала, але зараз вона вже нічого не дає. Ніхто не хоче, щоб йому казали: «Ви маєте купити мій продукт». Натомість, вам необхідно переконати читачів.

Зосередьтесь на тому, як ваш продукт може їм допомогти і чому їм доцільно його використовувати. Не обов’язково надто вже пом’якшувати, але не впихайте свій продукт читачеві силою.

3. Не перевантажуйте читача

Очевидно, що ви пишаєтеся своїм продуктом і хочете всім розказати, який він чудовий. Та опирайтеся спокусі перелічити все, що можна отримати завдяки ньому. Це може бути надмірним для читачів, і тоді вони вже не в змозі визначитися, чи хочуть вони ваш продукт, чи ні.
Вам варто дати їм достатньо, щоб вони побачили, що купити цей продукт – гарна ідея, але так щоб потім вони самі прийшли до вас за подробицями.

4. Чітко окресліть ваш заклик до дії

Чітко дайте зрозуміти, чого ви очікуєте від читача після прочитання тексту. Вам слід показати їм, що робити далі, однозначно і зрозуміло.
Наприклад, якщо ви хочете, щоб вони підписалися на e-mail розсилку, не ховайте посилання в самому низу дрібним шрифтом. Зробіть велику, захоплюючу увагу кнопку «Підпишіться зараз!». В читача не повинно бути сумніву стосовно того, що робити далі.
Згідно з дослідженням Майкла Ааґаарда, все залежить від закладеного змісту. «Замовте» підкреслює, що вам необхідно зробити, а не що ви від цього здобудете. Тоді як «отримайте» підкреслює, що ви здобудете, а не що для цього необхідно зробити. Іншими словами, текст, що описує відношення, вказує на цінність.

5. Ваш тон має бути професійним

Пишучи для клієнтів, ви мабуть користуєтеся більш легковажним тоном, приваблюючи їх через дружелюбність. Проте коли ви пишете, сподіваючись конверсії з боку В2В, вам необхідно вдатися до більш професійного тону. Це тому, що ваш тон відображатиме серйозність вашого ставлення до проекту, про який ідеться. Ви також будете писати для вищого керівництва, яке буде дивитися на ваш текст як на обличчя вашого підприємства в цілому.

6. Добре продумайте заголовок

Ваш заголовок, як і в будь-яких інших текстах, - це те, що привабить читача і зацікавить його у вашому продукті.
Якщо ви працюєте на аудиторію В2В, то пам’ятайте, що більш сенсаційні заголовки тут не працюватимуть. Ви маєте на меті задовольнити певну потребу бізнесу. Тому замість писати: «Ви не повірите, як цей продукт допоможе вашому бізнесу!», напишіть краще: «Як цей продукт може допомогти власникам текстильного виробництва».
Створіть такий заголовок, який буде вказувати на конкретну потребу і давати для неї вирішення.

7. Ваша домашня сторінка повинна бути ідеальною

Якщо читачі потрапляють на вашу домашню сторінку, необхідно, щоб вони знайшли там те, що їх цікавить, негайно. Якщо вони не знаходять цього одразу, то просто підуть геть, оскільки не мають часу прочісувати ваш сайт у пошуках необхідної сторінки. Огляньте, що пропонує ваш сайт, і спростіть для читачів шлях до інформації, яка їх може цікавити.
Наприклад, якщо ваша компанія продає послуги копірайтингу, розбийте сторінку на розділи, в яких зацікавлені ваші читачі. Включіть туди посилання на «ціни», «послуги» і «знижки». Використовуючи аналітику за попередні періоди, ви зможете краще визначити, що варто поставити на найбільш помітне місце.

8. Знайте своїх клієнтів

Звісно ж, як і при написанні текстів для кінцевих покупців, в B2B необхідно розуміти, чого ваші клієнти очікують від вас. Ви знаєте, що продаєте, але чи цього клієнти насправді шукають?
Наприклад, якщо ви продаєте послуги з прибирання, вони будуть хотіти швидкого і ретельного обслуговування, що не буде заважати працівникам їхнього офісу. Подумайте та опишіть, як можна задовольнити цю потребу?

9. Вивчіть мову, якою розмовляє ваша цільова аудиторія

Не варто наповнювати свої пости жаргоном, проте знати, яку мову використовує ваша цільова аудиторія, дуже корисно. Якщо ви використовуєте її в постах, то показуєте користувачеві, що ви провели дослідження. Якщо ви показуєте, що знаєте свою справу, вони з більшою ймовірністю будуть до вас дослухатися.

10. Використовуйте корисні Інтернет-інструменти

Якщо у вашому розпорядженні є певні інструменти, немає причин їх не використовувати. Поряд із відомими Grammarly і Byword існує безліч інших корисних інструментів, якими можна скористатися при написанні текстів для В2В.
Headline Analyzer допоможе отримати чесну оцінку обраного заголовка. Він надасть вам цілий ряд статистичних даних, щоб ви побачили, наскільки ефективним він буде.
Easy Word Count надасть вам швидку і точну оцінку кількості слів у будь-якому тексті, який ви туди вставите. Це хороший спосіб слідкувати за розміром своїх постів.

За допомогою цих підказок ви зможете зацікавити читачів і перетворити їх у клієнтів зі значно меншими зусиллями. Необхідно лише злегка підлаштувати свій поточний стиль письма. Спробуйте, і побачите, наскільки сильно ці поради вплинуть на ваш бізнес.

* Бренда Берґ – фахівець з понад 15-річним досвідом в управлінні бізнесом, маркетингу та підприємництві. Консультантка і викладачка у Australian Help і Assignment Help для підприємців. Вона завжди цікавиться способами, які допомагають людям повністю розкрити свій потенціал.

Следите за нами!
FB
G+

Vira Pustovit
About the Author:

Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.


 
Верх
Низ