+38 (067) 945-74-50, (050) 704-61-48

Блог

Як з нуля створити та просунути бренд в соцмережах. Частина 1
сен 19
Vira Pustovit

Як з нуля створити та просунути бренд в соцмережах. Частина 1

ППропонуємо вашій увазі переклад статті Ніла Пателя* «How to Create a Social Media Branding Strategy From Scratch»

Однією з головних причин, чому люди купують продукти в того чи іншого виробника, є довіра до торгової марки або бренду. Якщо ви здобуте довіру людей, вони легше сприйматимуть вартість ваших пропозицій. Тому пріоритетом для бізнесу є формування успішного бренду.

Успішні підприємства звертаються до мене за консультацією стосовно маркетингу в медіа, тому що я доклав суттєвих зусиль до створення свого власного бренду. Соцмережі зіграли життєво важливу роль у здобутті такої репутації.

Насправді, я б сказав, що соціальні мережі – це чудовий початковий крок до залучення цільової аудиторії для більшості компаній. Це САМЕ ТЕ МІСЦЕ, де споживачі діляться своїми враженнями від брендів і взаємодіють з ними.

За оцінками Bop Design, 80% споживачів більш схильні швидше розглядати пропозиції від тих брендів, за якими слідкують у соцмережах.

Тому в цій статті я хочу показати вам, як створити потужний і автентичний образ для бренду у соцмережах, щоб підкріпити ваші зусилля у стратегії для соцмереж.

Ось з чого варто розпочати.

1. Створіть посібник з описом вашого бренду для соцмереж і залишайтесь послідовними на всіх каналах, які використовуєте

Яке у вас складається враження, коли ви натрапляєте на різні описи одного і того ж підприємства у різних соцмережах?

Я, наприклад, був би спантеличений і не захотів би мати справу з такою компанією.

Ми всі любимо послідовність. Якщо ваші профілі в соцмережах залишаються послідовними на всіх каналах, відвідувачі сформують позитивні асоціації. Вони знатимуть, чого очікувати, незалежно від соцмережі.

Справді, 60% покоління мілленіалів США очікує послідовності у взаємодії з брендами онлайн, в магазині чи по телефону.

Почніть із професійного фото для профілю, яке ви будете використовувати у різних соцмережах:

Мій акаунт в Twitter:

 

Мій акаунт в LinkedIn:

 

А ось мій акаунт в Facebook:

Я використовую той самий професійний образ на всіх майданчиках, де присутній. І ці фото співпадають з тим, яке я використовую у своїх блогах.

 

Професійне фото – це лише початок. Вам слід створити послідовний образ за допомогою голосу бренду (tone of voice), зображень, кольорів та загального вигляду.

Весела, іронічна, неформальна, приватна і розмовна мовні манери добре працюють у соцмережах і можуть бути чудовою стратегією для них. Але можна також вести все у офіційному та професійному стилі. Просто постарайтеся втілити цінності свого бренду і залишатися автентичними і послідовними у своєму спілкуванні у всіх соцмережах.

Ось чотири специфічні аспекти, якими я завдячую Стефані Шваб, і які вам варто врахувати, визначаючись з голосом свого бренду.

Як тільки ви визначитеся з цим, розмови у соцмережах потечуть природньо. І ваша цільова аудиторія не просто сформує зв’язок з вами, а й буде чекати ваших оновлень.

Buffer поділилися своїм посібником Tone of voice, яким вони широко користуються у спілкуванні. Ось як вони описують свій стиль: «Наш стиль мови і тон говорять клієнту: я вдячний за те, що ви є. Я вас поважаю. Я слухаю. Я відкритий. Я тут.»

Навіть якщо ви особа, а не компанія, канали вашого особистого бренду мають залишатись послідовними. Вам варто звучати однаково у кожній із соцмереж. Марк Менсон зазвичай веде свої блоги у соцмережах у веселій, особистій і невідшліфованій манері. Погляньте, наприклад, в якій формі він повідомив на Facebook про успіх своєї нової книги:

На цьому етапі рекомендую вам задокументувати персону свого бренду, щоб використовувати її у своїй стратегії для соцмереж. Ось чотири прості кроки, слідуючи за якими, ви можете створити посібник:

4 поради по створенню Tone of voice:

 

2. Автоматизуйте як ніндзя. Але гуманізуйте свій бренд, щоби поглибити зв’язок з цільовою аудиторією.

Знаходите цікаві дописи інших авторів. Поширюєте їх на всіх своїх майданчиках в соцмережах. Тоді дивіться, як аудиторія взаємодіє з ними. А потім вставляєте оновлення про рекламовані продукти, щоб згенерувати продажі.

Так більшість маркетологів займаються маркетингом у соцмережах. І я їх розумію… Автоматизація і сортування повторюваних завдань вивільняє час для роботи над бізнес-стратегіями вищого рівня.

Але якщо ви хочете отримати від маркетингу в соцмережах максимальний ефект, не можна просто закидати туди контент. Варто показати свою людську сторону, адже користувачі соцмереж очікують автентичності.

Подумайте, як ви мали б повестися в реальному житті, коли зустрічаєте когось вперше. Чи вам сподобалася б людина, яка одразу кидає вам в обличчя рекламну промову? А людина, яка не перестає розповідати, яка вона крута?

Здогадуюсь, що у вас про цю людину залишилося б погане враження.

Так само, соцмережа – це місце для взаємодії. Звісно, ви можете ділитися своїми освітніми постами і новинами. Але завжди просіть про зворотній зв’язок і заохочуйте дискусії під своїми постами.

І не забувайте час від часу розважати своїх читачів.

Заведіть їх за лаштунки і поділіться фото з особистого життя.

Якщо ви – компанія, то поділіться фото з ваших подій. Або просто виставляйте фото своїх співробітників – завжди добре надати своєму бренду обличчя.

Недавно Everlane поділилися у Facebook фото зі своєї вечірки-відкриття #ShoePark.

Як я вже згадував, Everlane люблять взаємодіяти з аудиторією через соцмережі. І вони дотримуються автентичного, невідшліфованого, природного стилю – наприклад, у таких шоу, як Transparency Tuesdays на Snapchat, де вони відповідають на запитання про компанію.

Щоб дозволити вашій аудиторії відчути себе частиною спільноти, потрібно відкритися і показати себе зі справжнього боку.

Ще один суттєвий аспект, який варто практикувати кожному бренду, - це відповіді на коментарі до новин і взаємодія зі своїми фоловерами у соцмережах. Якщо ви ніколи не спілкуєтеся з тими, хто вас просуває, то складеться враження, що ви не цінуєте їх присутність і їх час.

Якщо ви слідкуєте за мною у соцмережах, то можете побачити, що я відповідаю майже на всі коментарі та запитання під своїми новинами. Це тому, що мені важливий кожен з вас.

Далі буде…

Джерело: https://neilpatel.com/blog/how-to-create-a-social-media-branding-strategy-from-scratch/.

* Ніл Патель (Neil Patel) - один з кращих авторів New York Times. На думку The Wall Street Journal, Ніл є одним з найавторитетніших людей в Інтернеті, Forbes зараховує його до ТОП-10 кращих інтернет-маркетологів, а в Entrepreneur Magazine впевнені, що Патель створив одну з 100 найблискучіших компаній. Екс-президент США Барак Обама назвав Пателя в числі 100 кращих підприємців у віці до 30 років, а ООН зарахувала його до ТОП-100 кращих підприємців у віці до 35 років.

Следите за нами!
FB
G+

Vira Pustovit
About the Author:

Эл. почта Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.


 
Верх
Низ