+38 (067) 945-74-50, (050) 704-61-48

Блог

Як розробити логотип, фірмстиль, брендбук
апр 26
Vira Pustovit

Як розробити логотип, фірмстиль, брендбук

ЯЯкщо ви маєте власний бізнес, то повинні знати, що для потенційного клієнта ваші товари чи послуги – лише один із тисячі інших можливих варіантів. Для того, щоб споживач помітив ваш продукт (бренд) і запам’ятав його, необхідно розробити айдентику.

 

Айдентика, або, іншими словами, корпоративний стиль – це все те, що стосується візуалізації вашого бренду (починаючи з вибору кольорової гамми та логотипу і кожного елементу фірмового стилю, графічних та рекламних матеріалів, сайту, сувенірної продукції).

Ретельно продуманий, розроблений зі смаком фірмовий стиль справить на ваших клієнтів позитивне враження: вони зрозуміють, що компанія прийшла на ринок не на рік і не на два, що вона міцно стоїть на ногах і їй можна довіритись.

Якщо ви плануєте розвиток, впізнавана айдентика зекономить вам час на просування та бюджет на рекламу.


Малюнок 1 – Розробка фірмового стилю для портала UA-REGIONINFO

В залежності від ваших потреб та планів, робота над корпоративним стилем може включати в себе: розробку логотипу і слогана, підбір шрифтів і фірмової кольорової гамми (для офіційної документації і рекламної продукції), створення атрибутики (конверти, візитки, коробки та ін.). Вартість та кількість варіантів розробки фірмового стилю ви можете переглянути за посиланням.

Робота завжди починається з розробки логотипу, адже саме він повинен стати відображенням всієї сутності вашої компанії. Деколи логотип говорить про компанію навіть більше, ніж текстовий опис. Саме тому його створення – процес довготривалий, копіткий та надзвичайно відповідальний.


Малюнок 2 – Затвердженний замовником варіант айдентики компанії Plast Protect

А це весь процес розробки фірмового стилю Plast Protect.

Робота завжди починається з розробки логотипу, адже саме він повинен стати відображенням всієї сутності вашої компанії. Деколи логотип говорить про компанію навіть більше, ніж текстовий опис. Саме тому його створення – процес довготривалий, копіткий та надзвичайно відповідальний. Для прикладу подивіться як ми розробили логотип для компанії Plast Protect.

Давайте разом розглянемо, з яких етапів складається процес розробки логотипу.

Етапи створення логотипу

1. Вивчаємо логотипи конкурентів (у певному сегменті ринку)

Так ви зрозумієте, які прийоми вже використовувались, а які ви можете взяти на озброєння, щоб створити дещо унікальне і ні на що не схоже. Адже фірмовий стиль перш за все – це інструмент у конкурентній боротьбі. Найчастіше існує декілька головних конкурентів, на яких треба особливо звернути увагу, щоб не створювати кліше у плані форм та колористики.

2. Заглиблюємося у вашу сферу діяльності

Так у нас швидше з’являться свіжі ідеї і ми зрозуміємо, в якому напрямку потрібно рухатись. Вивчаються різноманітні матеріали по темі клієнта, записуються ідеї, які виникають, навіть якщо вони ще дуже сирі. На цьому етапі дуже важливо працювати в тандемі з замовником.

3. Пошук ідей, перші ескізи

На базі зібраних матеріалів розробляється декілька ідей/концепцій. Промальовуються різні варіанти, відкидаються менш вдалі та допрацьовуються вдалі.
Важливо навчитися мислити за рамками стереотипів і кліше, адже графічний дизайн – це творчість. Кожен може згадати приклад логотипів, які вже давно набили оскому: посмішка або зелене яблуко для реклами стоматологічних послуг, відбитки лапок якоїсь тварини для реклами компаній, пов’язаних з тваринами…
Надзвичайно важко та важливо водночас відкинути асоціації, які виникають «на першому рівні»: скоріш за все ви це вже десь бачили, і не один раз. Не варто вестися на модні тренди, адже айдентика компанії – це те, що повинне пройти буквально «крізь час», завжди залишатись актуальним.
В результаті творчих пошуків та перемовин з клієнтом обирається декілька ескізів для подальшої доробки.

4. Враховуємо зауваження і обираємо фінальний варіант

Обговорення з клієнтом, шліфовка – і народжується фінальний варіант. На етапі погодження критично важливим є мінімізація кількості осіб, які приймають участь в обговоренні ескізів, затверджують дизайн. Чим більше коло осіб приймають участь в обговоренні. Тим важче прийняти фінальне рішення.
Не варто сильно захоплюватись обговореннями та затвердженнями, треба вміти вчасно зупинитись. Адже постійні доопрацювання можуть в кінцевому рахунку зіпсувати хороший логотип.
Як ми створювали логотип компанії SHAPKASHOP.


Малюнок 3 – айдентика порталу dlab.com.ua

Як зрозуміти, що вам пропонують якісний логотип?

Якщо ви дочитали статтю до цього місця, то ви скоріш за все зробили висновок, що створення логотипу – важкий творчий процес, який вимагає виконання безлічі правил та вимог. З іншого боку розумні люди скажуть, що в дизайні не може бути ніяких правил, бо вони можуть стати на заваді хорошим новаторським ідеям.

Давайте не будемо вдаватись у крайнощі і зробимо таке припущення: для того, аби порушувати правила, потрібно їх знати! Візьмімо для прикладу шеф-кухаря: він не бере інгредієнти для страви з голови, а на основі перевіреного роками рецепту вигадує нову фірмову страву.

Інгредієнтами у нашій справі є принципи та правила створення логотипу, тож давайте детальніше розглянемо кожен з них.

Звісно ж, як і при написанні текстів для кінцевих покупців, в B2B необхідно розуміти, чого ваші клієнти очікують від вас. Ви знаєте, що продаєте, але чи цього клієнти насправді шукають?
Наприклад, якщо ви продаєте послуги з прибирання, вони будуть хотіти швидкого і ретельного обслуговування, що не буде заважати працівникам їхнього офісу. Подумайте та опишіть, як можна задовольнити цю потребу?

ПРОСТОТА

Якщо логотип простий, він легше сприймається та запам’ятовується, в тому числі в маленькому форматі. Простий логотип приверне увагу людини, навіть якщо вона їде зі швидкістю 80 кілометрів на годину або дивиться на переповнені полиці з однотипними продуктами. Щоб створити простий логотип, потрібно використати по мінімуму шрифтів, кольорів та деталей.

Патрік Уінфілд казав, що йому подобається створювати логотип спочатку у чорно-білому варіанті, оскільки кольори надзвичайно суб’єктивні та емоційні і можуть відволікати від концепції і форми. Переконатись у простоті зображення можна спробувавши намалювати його олівцем від руки. «Вкластись» у десять секунд – дуже хороший показник.

ЛЕГКО ЗАПАМ’ЯТОВУЄТЬСЯ

Цей пункт напряму пов’язаний з попереднім. Логотип повинен містити прості елементи, які одразу кидаються в очі і викликають асоціації. Деколи не потрібно зациклюватись на змісті логотипу, його відповідності до діяльності компанії. Дуже часто точної відповідності між символом та тим, що він уособлює, досягнути неможливо або навіть небажано. Тому в кінцевому рахунку, все, що вам потрібно зробити, - створити незвичайний і простий логотип, який легко запам’ятати.

ДОВГОВІЧНІСТЬ

Хороший логотип залишається актуальним і ефективним навіть через десять, тридцять чи п’ятдесят років. У справі створення логотипу не варто гнатися за модними тенденціями, які стрімко змінюються і втрачають актуальність. Сліпе слідування моді обертається тисячами однотипних шаблонів, а вам потрібно створити те, що буде виділятись та інтригувати.

УНІВЕРСАЛЬНІСТЬ

Логотип повинен легко адаптуватись до різноманітного середовища: виглядати добре на бланку компанії, футболці, на сайті, на трьохметровому рекламному банері та на трьох сантиметровій іконці в куті екрану. Розробляйте логотип у векторному форматі, так ви зможете масштабувати його до будь-якого розміру без втрати якості зображення. Логотип повинен працювати як в горизонтальному, так і у вертикальному форматі. Крім того, універсальність означає, що логотип матиме одне і те саме значення для людей з різних куточків світу.

ВІДПОВІДНІСТЬ

Логотип повинен відповідати сфері діяльності компанії. Наприклад, якщо фірма продає дитячі іграшки, було б доцільно використати «веселий» кольоровий шрифт. Однак логотип не завжди повинен буквально зображати те, чим займається фірма. Буде достатньо викликати правильні емоції та асоціації. Наприклад, лого банку повинне викликати відчуття стабільності і надійності: прямі лінії та спокійні «солідні» відтінки вам в допомогу.

УНІКАЛЬНІСТЬ

Переконайтесь,що ви не скопіювали несвідомо ідею, яку колись вже бачили. Люди не повинні сплутати ваш логотип з якимось іншим. Для створення самобутнього зображення Дейв Скулс рекомендує знайти щось, що найкраще відображає основну ідею бренду – і просто прибрати все зайве, залишивши тільки «ядро».

Отже, коли перед вами знаходиться готовий логотип, оцініть його, відповівши на питання:

- Він простий?
- Він легко запам’ятовується?
- Чи буде він актуальним довгий час?
- Він універсальний?
- Чи відповідає він діяльності компанії?
- Він унікальний?
- Він дивиться виграшно, незалежно від свого розміру та поверхні, на яку наноситься?

 

З питань розробки логотипу або фірмового стилю телефонуйте нам або відправляйте повідомлення

Следите за нами!
FB
G+

Vira Pustovit
About the Author:

Эл. почта Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.


 
Верх
Низ