ukendeplru

Блог:   Статті

 
×

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 186

ІКІГАЇ – мистецтво бути щасливим

Відкладіть на хвилинку справи і задайте собі просте питання: коли востаннє ви просинались зранку, сповнені ентузіазмом і жагою нових звершень? Просинались з чітким уявленням того, що сьогодні ви з задоволенням візьметесь за роботу і зробите її якнайкраще? Якщо ваша відповідь – сьогодні, і кожного ранку, значить ви щаслива людина! Діяльність, якою ви насолоджуєтесь і наповнюєте сенсом, є запорукою не лише психічного здоров’я, але й довголіття.

Ця гіпотеза знайшла своє підтвердження в польовому дослідженні Дена Бюттнера – відомого письменника і мандрівника. Заручившись підтримкою «National geographic», чоловік протягом 5 років займався виявленням і вивченням особливих місць на планеті, де зустрічається найбільша концентрація довгожителів. Вони отримали назву «голубі зони».

Бюттнер разом з колегами намагався вияснити, які поведінкові закономірності, норми харчування і культурні цінності допомагають жителям «голубих зон» подовжувати тривалість свого життя. Найбільше захоплення у нього викликали жителі японського острова Окінава, де середня тривалість життя сягає 88 (чоловіки) і 92 (жінки) роки!

Звісно ж, довголіттю жителів сприяє раціон з фруктів, овочів і морепродуктів, а також фізичні навантаження та східні духовні практики. Однак є тут цікаве і унікальне явище, яке вирізняє культуру Окінави не лише  від японської, але й світової культури. Назва цього явища – «ікігаї».

У Вікіпедії читаємо, що Ікігаї — японське поняття, яке означає відчуття власного призначення в житті. Ікігаї може являти собою хобі, професію або сім'ю.
Дослівного і однозначного перекладу цей термін не має. Ікігаї – це те, що наповнює сенсом людське життя, те, завдяки чому людина просинається з відчуттям радості кожного ранку. Людське життя є щасливим лише за умови наявності в ньому головного життєвого інтересу і заняття (хобі, професія, сім’я).

Згідно уявлень жителів Окінави, життя людини містить в собі 4 важливі сфери:

  • Те, що їй робити до вподоби
  • Те, що вона вміє робити добре
  • Діяльність, що приносить користь людям і світу
  • Те, що приносить дохід

Ікігаї – це певна точка, де перетинаються ці 4 сфери. Людина, що знайшла свій ікігаї, почувається впевненою, задоволена роботою, оскільки займається тим, що їй до вподоби і що приносить користь їй та іншим людям.

Нам слід повчитись у мудрих японців і не боятися шукати своє призначення, реалізовувати потенціал. Американський психолог А. Маслоу вважав, що страх перед самореалізацією паралізує психіку і прирікає людину до нецікавого, обмеженого, але такого комфортного існування. Замість того, щоб пережити новий неординарний досвід, випробувати свої сили, людина страждає від власних страхів.

Що ж робити, щоб знайти власний унікальний ікігаї?

  • Робота над собою: знайдіть заняття, яке приносить вам радість – це може бути будь-що. Основна ціль – вдосконалюватись кожного дня в обраній справі.
  • Робіть висновки та обдумуйте невдачі, не зациклюючись на них. Страх перед досягненнями обумовлений страхом перед невдачею. Не бійтесь поразок, а правильно з ними працюйте.
  • Не бійтесь змінювати кардинально рід своєї діяльності. Сучасний світ – це океан можливостей для реалізації і експериментів: семінари, курси, електронний пошук роботи, дешеві подорожі.
  • Спілкуйтесь з людьми, які захоплені своєю справою і активно досягають цілей. Такий ентузіазм заразний! Уникайте похмурих критиканів, які ображені на життя, пасивні і ліниві.
  • Щоб з радістю просинатись, потрібно гарно висипатись.

І найголовніша порада: ікігаї – це не лише робота, хоч і улюблена. Ваше життя набуває смислу, якщо у ньому присутні друзі і родина, мандрівки, культурні традиції, нові знання і враження. Погодьтесь – праця над собою, яка включає в себе усі ці речі, - надзвичайно приємна!

Безкоштовна консультація:+38 (097) 967-48-82
+38 (050) 704-61-48
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Viber/WhatsApp:
+380979674882
Безкоштовна консультація:+38 (097) 967-48-82
+38 (050) 704-61-48
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Viber/WhatsApp:
+380979674882
Студія дизайна та маркетингу Perfect City
Ми зробимо ваш бізнес
помітним!
© 1996 – 2019. Студія Perfect City.
Всі права захищені.

Контакти

Viber / WhatsApp

Маркетинг:
+380679457450
marketing@pustovit.com

Дизайн:
+380979674882
design@pustovit.com

Детальніше >>>